אודות

קיימא בארותיים מהווה מסגרת תעסוקתית וחינוכית עבור בני נוער שאינם חלק ממערכת החינוך הפורמלית. העבודה בחווה מבוססת על מודל CSA (חקלאות בשיתוף הקהילה) ומספקת לבני הנוער מקום עבודה בשכר, עיסוק שמאפשר להם למידה תוך כדי התנסות חברתית עם דמויות בוגרות השותפות לעשייה, לצד לקיחת אחריות, יוזמה ויצירתיות הנדרשות מהם בעבודה החקלאית ובהתמודדות עם האתגרים שהטבע מציב.

קהילתינו בקיימא בארותיים אינה רק צרכנית של התוצרים החקלאיים הגדלים בחווה, אלא גם לוקחת חלק פעיל בתהליך יצירת שינוי צרכני הכולל שאיפה לאפס בזבוז מזון, היכרות אישית עם המגדלים ומקורות המזון שלנו, ויצירה של תרבות אוכל מקומית ואורגנית.

החווה פתוחה לימי אירוח והתנדבות, אירועים פרטיים, ומאפשרת גם מקום למפגשים קהילתיים והרצאות.

כל זאת כחלק מהתפיסה שחינוך המתקיים מתוך עשייה, בתוך קהילה ותחושת משפחתיות, מגשר על הפערים שיצר אורח החיים המודרני בין העשייה שלי לתועלת החברתית והמשפחתית שלה ותחושת הערך העצמי, ובין מבוגרים לצעירים. בני הנוער לוקחים חלק בכל התפקידים בחווה, מהכנת הקרקע לשתילה ועד המכירה השבועית של ארגזי הירקות ושותפים מלאים באירועים המתקיימים בחווה, המהווים הכנסה עצמאית לעמותה.

הצוות הבוגר מלווה את בני הנוער ומכשיר אותם ביישום הכלים שרכשו בחווה עבור הצבת והשגת מטרות עתידיות, קרובות ורחוקות, כמו סיום לימודים, גיוס לצה”ל והשתלבות בשוק העבודה. 95% מבני הנוער שעבדו בחווה סיימו שתיים שנות לימוד (בשונה מההערכה שרק 50% מבני נוער במצבים דומים יצלחו את הלימודים בבית הספר).

 

עשייה חברתית וחינוכית

קיימא בארותיים מהווה מסגרת תעסוקתית וחינוכית לבני נוער. העשייה החברתית היא בסיס קיומה של החווה.

מהשדה לצלחת

בחווה מתקיימות ארוחות Farm To Table בהן שפים ואנשי קולינריה שמים במרכז השולחן את הגידולים העונתיים ישר מהשדה.

התנדבות ואירוח

החווה פתוחה לאירוח של ימי התנדבות ואירועים פרטיים ומאפשרת מקום למפגשים קהילתיים ובית להרצאות.

שותפים לעשייה